A nonverbális kommunikáció, vagyis a testbeszéd napjaink egyik kedvelt és sokszor nagyon rosszul értelmezett kommunikációs eszköze.

Alkalmazása legtöbbször (értsd: szinte soha) nem tudatos. Sem a megértés, sem saját üzenetünk megerősítése céljából.

Egy olyan, részben velünk született, részben viselkedésünk szerves részéve vált rendszerről beszélünk, amelyre csak a legnagyobb tudatosság mellett van esélyünk úgy hatni, hogy a mesterkéltségnek még csak a látszatát se keltve legyünk képesek erőteljesen alkalmazni azt mindennapi interakcióink során. Természetesen, a másik ember “olvasása” ennél sokkal egyszerűbb…

Hiszen amikor ránézünk valakire, óhatatlanul szemünkbe ötlik az arcán végigsuhanó vicces grimasz, karjának lendületes ívű, mondandóját megerősítő mozdulata vagy aktuális terheit jól tükröző testtartása. A kérdés mindössze annyi, hogy felkészültünk-e ezen jelek dekódolására.

Vajon érdemes lehet-e ezt a készséget elsajátítani, aktív értőjévé válni a nonverbális kommunikációnak?

Erre a kérdésre egészen biztosan igen a válasza azoknak a szakértőknek, akiknek az élete múlhat a másik ember minél teljesebb megértésén. Nyilvánvaló módon ezért különösen fontos kincs ez a tudás a titkosszolgálatok, rendvédelmi szervek tagjai számára, és ugyanúgy sokat hozzátehet a segítők, edzők és pedagógusok palettájához!

Emlékszem arra, amikor egy munkahelyi felvételi beszélgetés során a tulajdonos, amikor egy általam olvasott, témába vágó könyvről beszélgettünk, megemlített egy másik írást, amit nagyon hasznosnak tartott elolvasni ebben a témában. Mi több, az akkori magyar kínálat leghasznosabb ilyen darabjának nevezte azt.

Majd rám nézett és így szólt: “Például amikor ezt a pozíciót veszed fel, akkor a nonverbális kommunikációd arról árulkodik, hogy nem értesz egyet az általam elmondottakkal és ha nem is vitatkozol velem, nem győztelek meg.”

Zavarba jöttem. Valóban ezt gondoltam. Tényleg nem szükséges az a részletesség, amit az általam olvasott könyv tartalmazott és amiben azért hittem olyannyira, mert egy nagyon sikeres és kedves barátom ajánlotta. Kezeimet továbbra is a tarkómon összekulcsolva tartottam, hogy ne vegye észre azonnali megadásomat… Vicces lehettem. Egyben elköteleződtem a módszer gyakorlása mellett.

Gondold csak végig…! Vajon amikor közös munkánk során testtartásodat beállítjuk, mozgásodat természetessé és könnyeddé tesszük, javulni fog-e a magabiztosságod és természetes lesz-e az üzenet, amit a világ felé küldesz: “Rendben vagyok, sőt van erőm ahhoz, hogy segítsek neked!”

Így születnek a természetes vezetők (vagy azok, akiket a világ annak hisz).

Amikor végigvezetlek a “9P” Módszeren, ez lehet az egyik “mellékhatás”.

Mesterkéletlen, őszinte viselkedés és olyan belső erő, ami ennek a következménye.

A kommunikációról szóló gondolatokért, valamint az önfejlesztésről szóló tartalmakért ide kattintva iratkozhatsz fel YouTube csatornámra.

 

Itt feliratkozva kaphatod meg a díjmentes “9P” Akadémia gyűjteményt.

 

Ez a következő, teljes rendszeremet érintő írásokat tartalmazza:

1. A testtartásban rejlő erő / 2. Gyalogolj az egészségedért! Az erő alapjai… / 3. Mentsd meg az életedet! A légzés varázslatos világa… / 4. A partner megértésének művészete / 5. Stresszkezelés a mindennapokban / 6. Edd magad egészségesre! / 7. Nagyobb testtudatosság, teljesebb élet / 8. Kalandozás az önbecsülés óceánján… Határozd meg Te a saját értékedet! / 9. Kommunikáld magad boldoggá! / 10. Az ideális vállalkozás, avagy hogyan gondold végig… / 11. Túllégzéssel az egészségért / 12. A Wim Hof Módszer második és harmadik alappillére. A hideg és a mentális fókusz szerepe / 13. Fejlesztés és lojalitás… Ok és okozat

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük