Egy történet és néhány, a gyakorlatban is jól alkalmazható kérdés, hogy elkezdd feloldani az élet mindennapjaiban jelentkező egyik legnagyobb problémát.

A teve mama egy fa árnyékában heverészett a kicsinyével.

A kis teve megkérdezte: “Miért van a tevéknek púpjuk?”

“Tudod, a tevék sivatagi állatok és a púp segít abban, hogy vizet tároljunk a forróság idején. Így nagyon kevés vízzel is kibírjuk.” – válaszolta a mama.

Rövid gondolkodás után a kicsi ismét megszólalt: “Miért ilyen hosszú a lábunk és furcsa a patánk?”

A mama türelmesen azt mondta: “Azért, mert sivatagi állatok vagyunk és ezekkel a lábakkal könnyebben boldogulunk.”

Ismét nem telt el sok idő, amikor a teve mama újabb kérdést kapott.

“Miért ilyen hosszú a szempillánk? Sokszor annyira zavar!”

“Azért, hogy szeles időben megkímélje a szemünket a sivatag homokjától.”

A kis teve zavartan és kissé mérgesen foglalta össze mindazt, amit megértett…

“Szóval a púpban vizet tudunk tárolni, hogy túléljük a sivatagi szárazságot. A lábunk azért ilyen, hogy jól tudjunk haladni a homokban és a szempillánk megvéd minket a sivatagi szélviharban a homoktól. Akkor mit keresünk mi itt az állatkertben?”

Ahogy a kis teve önazonossága, úgy a miénk is valószínűleg meginog, ha sokszor szembesülünk hasonló tényekkel.

Hogyan alakulnak a célkitűzéseink, ha nem a saját közegünkben mozgunk, ha mindenképpen meg kell felelnünk a közeg elvárásainak és a legalapvetőbb adottságainkat, készségeinket figyelmen kívül hagyva kell élnünk?

Mi történik, amikor mások által meghatározott utakat járunk be, és mivé lesz az önazonosságunk, amikor már mi magunk is elkezdjük azt hinni, hogy állatkerti állatok vagyunk, halomnyi felesleges, zavaró tulajdonsággal?

Célkitűzés? Kié? Mert ettől a pillanattól kezdve egy dolog egészen biztos: hogy nem a sajátunk, hanem azé a bábé, akinek az életét létrehoztuk és fenntartjuk. De valójában ki is ő?

Akkor lelsz rá a válaszra, ha elkezdesz igazán odafigyelni rá.

Ne sajnáld az időt és tedd fel magadnak a kérdéseket:

Ki vagyok valójában?

Mi az, amit igazán szívesen csinálnék?

Mi akadályoz meg ebben? Mi az, ami miatt nem állok még készen rá?

Hogyan léphetnék tovább?

Milyen vonzódásaim, adottságaim, készségeim hevernek kihasználatlanul?

Hogyan és mivel kezdem el?

Azt tapasztaltam több száz tréningrésztvevő esetén, hogy amint a fenti kérdésekre megvannak a válaszok, az érintett önazonossága megerősödik. Célkitűzései belső forrásra lelnek, ezért elkezdenek valóban róla szólni.

Az eredmény? Felszabadultság és tenni akarás. Légy önmagad! Kell-e ennél több?

Kattints ide és iratkozz fel díjmentes hírlevelemre! A sorozatot május első hetében indítom el.

Az első, önállóan elvégezhető, egyszerű gyakorlatokkal megtűzdelt sorozat témája: kommunikáció mindennapi élethelyzeteinkben.

A feliratkozáskor le tudod tölteni 13 részes e-bookomat is, amely a személyes fejlesztés sarkalatos pontjai mellett néhány más területről szóló érdekességet is tartalmaz.

Kérdéseid vannak a javuló önbecsüléssel, az önazonossággal, az önfejlesztéssel kapcsolatban? Ide kattintva iratkozhatsz fel YouTube csatornámra, ahol egyre több ilyen témájú videóval találkozhatsz.

 

Itt feliratkozva kaphatod meg a díjmentes “9P” Akadémia gyűjteményt.

Ez a következő, teljes rendszeremet érintő írásokat tartalmazza:

1. A testtartásban rejlő erő / 2. Gyalogolj az egészségedért! Az erő alapjai… / 3. Mentsd meg az életedet! A légzés varázslatos világa… / 4. A partner megértésének művészete / 5. Stresszkezelés a mindennapokban / 6. Edd magad egészségesre! / 7. Nagyobb testtudatosság, teljesebb élet / 8. Kalandozás az önbecsülés óceánján… Határozd meg Te a saját értékedet! / 9. Kommunikáld magad boldoggá! / 10. Az ideális vállalkozás, avagy hogyan gondold végig… / 11. Túllégzéssel az egészségért / 12. A Wim Hof Módszer második és harmadik alappillére. A hideg és a mentális fókusz szerepe / 13. Fejlesztés és lojalitás… Ok és okozat

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük