Valamikor régen, a legenda szerint sokan mászták meg a Szent Hegyet, hogy segítséget kérjenek a bölcstől.

Legtöbbjüknek sohasem ment a továbblépés. Még távolabb álltak attól, amit ma úgy hívunk: a célok megvalósítása. Sokszor ugyanazzal a kérdéssel, problémával fordultak hozzá, tőle várva a megoldást.

Egy napon, amikor ismét többen megkeresték őt, a bölcs váratlanul elmondott egy viccet. Mindenki harsányan nevetett rajta. Ő is jókedvűen velük kacagott.

Kis idő múlva újra elmondta ugyanazt a viccet. Néhányan még mindig vele együtt nevettek.

De amikor néhány perc elteltével megismételte az elsőre még tréfás történetet, az emberek értetlenül néztek rá: talán megbolondult?!?

Átható, szúrós tekintettel figyelte őket egy ideig, majd így szólt:

“Nem tudtok ugyanazon a tréfán újra és újra, megállás nélkül nevetni. De akkor vajon miért siránkoztok állandóan ugyanazon probléma fölött? Ha már egyszer nem tudsz segíteni egy helyzeten, legalább értsd meg, hogy a felesleges aggódás csak tovább ront azon!”

Úgy gondolom, a bölcsnek amúgy teljesen igaza van. AMÚGY…

Egyetértek az alapgondolattal. El tudom fogadni, hogy a továbblépés, a célok megvalósítása ezzel a hozzáállással jószerével lehetetlen. De vajon a bölcs feltette-e magának kérdést, hogy miért nem képesek ezek az emberek változtatni?

Úgy tűnik, hogy nem.

A kérdés sohasem az, hogy a másik jól teszi-e a dolgát. Melyikünk igen?

Nem is az, hogy miért úgy cselekszik, ahogyan.

Sokkal inkább azt válaszoljuk meg magunknak, hogy vajon miért nem képes a változtatásra!

A továbblépés alapja azoknak a belső korlátoknak a felismerése, amelyek még akkor is mások két ember esetében, ha ugyanabban a környezetben, ugyanolyan feltételek mellett élik az életüket.

És azért lássuk be: az előző mondatban alkotott feltételezés meglehetősen valószerűtlen!

Akkor hát mi a megoldás, ha a célok elérése valóban őszinte szándékom az életben?

Jobban teszem, ha elkezdek kérdéseket feltenni. Magamnak és másoknak egyaránt.

Mert a bölcs nemcsak azt látja, hogy amit a másik tesz, az balgaság.

A bölcs azt is észreveszi, hogy nincs nála a “bölcsek köve”. Elfogadja, hogy nem tudja, hogy miért akadt meg a másik.

Mert a másik ember egy olyan fajta varázslat, egy olyan rejtély, amit csak ő maga, belülről képes megfejteni. A bölcs ehhez mutat térképet, és közben mély tisztelettel hagyja, hogy a másik ember megélje ezt a kalandot.

Erre a kalandra hívlak téged is!

 

Ide kattintva iratkozhatsz fel a május első hetében induló, díjmentes hírlevelemre.

Az első, önállóan elvégezhető, egyszerű gyakorlatokkal megtűzdelt sorozat témája: kommunikáció mindennapi élethelyzeteinkben.

A feliratkozáskor le tudod tölteni 13 részes e-bookomat is, amely a személyes fejlesztés sarkalatos pontjai mellett néhány más területről szóló érdekességet is tartalmaz.

Ha gondban vagy a célkitűzéssel, a célok megvalósításával, az önfejlesztéssel kapcsolatban, ide kattintva iratkozhatsz fel YouTube csatornámra, ahol egyre több ilyen témájú videóval találkozhatsz.

 

Itt feliratkozva kaphatod meg a díjmentes “9P” Akadémia gyűjteményt.

Ez a következő, teljes rendszeremet érintő írásokat tartalmazza:

1. A testtartásban rejlő erő / 2. Gyalogolj az egészségedért! Az erő alapjai… / 3. Mentsd meg az életedet! A légzés varázslatos világa… / 4. A partner megértésének művészete / 5. Stresszkezelés a mindennapokban / 6. Edd magad egészségesre! / 7. Nagyobb testtudatosság, teljesebb élet / 8. Kalandozás az önbecsülés óceánján… Határozd meg Te a saját értékedet! / 9. Kommunikáld magad boldoggá! / 10. Az ideális vállalkozás, avagy hogyan gondold végig… / 11. Túllégzéssel az egészségért / 12. A Wim Hof Módszer második és harmadik alappillére. A hideg és a mentális fókusz szerepe / 13. Fejlesztés és lojalitás… Ok és okozat

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük