Vállalkozás? Így gondold végig…!

Számos olyan vállalkozó barátom van, köztük közgazdászok, könyvelők, informatikai szakemberek, autószerelők, személyi edzők, rehabilitációs szakértők, harcművészeti instruktorok, akik nagyon sokat dolgozva, sokszor fáradtan, és nem azt az életet élve tevékenykednek, ami miatt eredetileg elindították vállalkozásukat.

Kitűnő szakemberekről beszélünk, akik nemcsak szakmailag jók, de emberileg is kitűnően megállják a helyüket. Mi az oka annak mégis, hogy sokszor fáradtan, a mindennapi gondok által túlterhelve végzik tevékenységüket.

Legtöbbjüknél – teljesen érthető módon – hiányoznak a vállalkozás építésének, vezetésének készségei.

Ezek a készségek tanulhatók. Annak érdekében, hogy az ember tisztában legyen saját üzleti tere potenciáljával, egyediségével, sok esetben figyelmen kívül hagyott elképesztő előnyeivel, érdemes egy ritka megközelítéssel megvizsgálni azt.

Melyek a legfontosabb szempontok? A fent említett körben milyen előnyöket tapasztalhatsz meg? Melyek azok az alapok, amelyekre építkezned kell, és amelyekre építhetsz?

Melyek a még ki nem használt potenciális erősségek a tevékenységed során?

Tudni akarod, milyen komoly vonzereje van – az ügyfél nézőpontjából – annak a szolgáltatásnak, amit te tudsz nyújtani neki? Kíváncsi vagy arra, hogy az ügyfelek valójában milyen előnyöket keresnek, és hogy milyen kincs van már most is a kezedben?

Érdemes végiggondolnod és megválaszolnod ezeket a kérdéseket!

Íme, egy jellemző és igaz példa az életből:

Vállalkozó barátom néhány tucatnyi emberrel dolgozik együtt. A napokban beszélgettünk a cége jelenéről és jövőjéről. Hihetetlenül izgalmas volt hallani és látni, hogy mennyire nincs tisztában a cégében zajló dinamikákról.

Tudta, hogy melyik munkatársának milyen munkakörben kell tevékenykednie, hogy ki milyen erősségekkel rendelkezik, kinek mi a kedvenc étele, vagy éppen mi az, amit meg kell oldania a magánéletében. Többé-kevésbé még azzal is tisztában volt, hogy kinek-kinek milyen a hozzáállása a vállalaton belül, vagy, hogy ki milyen hibákat követ el az ügyféllel való kommunikáció során.

Ám a legfontosabb dolgok mindvégig rejtve maradtak előtte. Példának okáért fogalma sem volt arról, hogy a kötetlen munkaidőben tevékenykedő kollégák ténylegesen milyen munkaidő-ráfordítással dolgoznak, hogy az elszámolásaikat milyen pontossággal készítik el, hogy kinek milyen a tényleges leterheltsége, és ebből kifolyólag: hogy mennyire lehet rájuk számítani egy-egy kritikus időszakban.

Természetesen, egy ilyen szituációban nemcsak ezek a megválaszolatlan kérdések okoznak kihívásokat.

Amikor a pillanatnyi előnyökért cserébe feláldozzuk a kezelhetőséget, engedjük azt, hogy követhetetlenné váljanak a pénzügyek, amikor a kollégák tevékenységének részletei gyakorlatilag teljes egészükben saját hatáskörben dőlnek el, akkor ez hosszútávon nagyon komoly veszélyekhez vezet.

Ilyenkor óhatatlanul felmerül a kérdés, hogy mi vezetett ide. A legtöbb esetben két okot találunk ezeknek a helyzeteknek a hátterében.

Egyik esetben a tulajdonos vagy a vezető teljes egészében megbízik a vele dolgozó kollégákban, sőt nemcsak megbízik bennük, hanem teljes egészében szabadkezet is ad nekik egészen addig a pillanatig, amíg a dolgok többé-kevésbé jól működnek.

A másik gyakori ok, hogy a tulajdonos saját maga is nagyon sok munkát végez el a cégben, és elfeledkezik arról az egyik legfontosabb szabályról: az ő elsődleges feladata nem a cégben történő munkavégzés, hanem az, hogy minél stabilabb, minél erősebb, minél önjáróbb vállalkozást építsen fel.

Így válik elérhetővé, hogy a tulajdonos abba a nagyon szűk, 10 százalékot sem kitevő rétegbe tartozzon, akinek a vállalkozása 10 év után is profitábilisan működik.

Ez a téma olyannyira fontos, hogy személyi trénereknek, rehabilitációs szakembereknek, és harcművészeti instruktoroknak szóló vállalkozásfejlesztési e-learning videó sorozatunk első részében is éppen ezt, a vállalkozásépítés alapgondolatait tárgyaljuk, ahol érintjük a sikertelenség leggyakoribb okait, a lehetséges megoldásokat, a rendszerépítés fontosságát.

Javaslom, hogy addig is, amíg megjelenik a következő cikk ebben a témában, gondold végig az ebben az írásban feltett kérdéseket, mert már ez is óriási előrelépést jelenthet a vállalkozásod vezetése szempontjából!

 

Vállalkozásfejlesztési tippekért, gondolatokért ide kattintva iratkozhatsz fel YouTube csatornámra.

 

Itt feliratkozva kaphatod meg a díjmentes “9P” Akadémia gyűjteményt.

Ez a következő, teljes rendszeremet érintő írásokat tartalmazza:

1. A testtartásban rejlő erő / 2. Gyalogolj az egészségedért! Az erő alapjai… / 3. Mentsd meg az életedet! A légzés varázslatos világa… / 4. A partner megértésének művészete / 5. Stresszkezelés a mindennapokban / 6. Edd magad egészségesre! / 7. Nagyobb testtudatosság, teljesebb élet / 8. Kalandozás az önbecsülés óceánján… Határozd meg Te a saját értékedet! / 9. Kommunikáld magad boldoggá! / 10. Az ideális vállalkozás, avagy hogyan gondold végig… / 11. Túllégzéssel az egészségért / 12. A Wim Hof Módszer második és harmadik alappillére. A hideg és a mentális fókusz szerepe / 13. Fejlesztés és lojalitás… Ok és okozat

Oszd meg a cikket:

Hasonló cikkeink

EGÉSZSÉGESEBBEN A WIM HOF MÓDSZERREL

A Wim Hof Módszer gyakorlása segít abban, hogy teljesebb életet élhess. A hormonrendszer ésszerű befolyásolása, a tudat megfelelő fókuszálása és a hidegterápia fokozatos bevezetése segít megőrizni az egészséget és megelőzni

Tovább olvasom »